ADWOKAT ŁUKASZ LECYK
ROZWÓD, ALIMENTY, WŁADZA RODZICIELSKA

ROZWÓD / PODZIAŁ MAJĄTKU

Jak przebiega współpraca z adwokatem w sprawach rozwodowych?

Wszystko zaczyna się od naszego spotkania w kancelarii w Lublinie. Podczas pierwszej wizyty spokojnie porozmawiamy o Twoim problemie. Poświecę Ci tyle czasu, ile sobie życzysz.

Jeśli rozważasz złożenie pozwu o rozwód, poinformuję Cię o tym, w jakich sytuacjach sądy rozwiązują małżeństwo i jak na sali sądowej udowodnić, że nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia.

Jeśli to Ty jesteś pozwana/-y i otrzymałaś/-eś odpis pozwu o rozwód złożonego przez małżonka, zapytam Cię, czy chcesz się rozwieść. Jeśli tak, powiem Ci co należy zrobić, by rozstrzygnięcie było dla Ciebie korzystne.

Niezależnie od Twojej decyzji porozmawiamy o tym, czy chcesz udowadniać winę małżonkowi. Jeśli macie dziecko/dzieci, zapytam o Twoje oczekiwania względem alimentów, władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem i miejsca stałego pobytu syna/córki. Poinformuję Cię również o tym, czy należą Ci się alimenty od małżonka i jak podzielić wspólny majątek zgromadzony podczas małżeństwa.

Sprawy rozwodowe są bardzo stresujące dla małżonków, dlatego bardzo często decydują się oni na pomoc adwokata od spraw rodzinnych. Jeśli powierzysz mi sprawę rozwodową, przeprowadzę Cię przez cały proces, oszczędzając Ci formalności i stresu. Podczas sprawy:

– przygotuję pozew o rozwód bądź odpowiedź na pozew,
– złożę dokumenty w sądzie,
– złożę wniosek o zabezpieczenie roszczenia alimentacyjnego i innych,
– sporządzę wnioski dowodowe oraz poszukam dowodów, które mogą znajdować się w urzędach, na Policji itp.,
– przygotuję Cię do pierwszej i każdej kolejnej rozprawy,
– poprę Twoje stanowisko w sądzie, a także będę Cię wspierał na wszystkich rozprawach,
– sporządzę zażalenie lub apelację, jeżeli nie będziesz zgadzać się z jakimś rozstrzygnięciem.

Podsumowując: oferuję Ci kompleksową pomoc na każdym etapie postępowania rozwodowego.


Podział majątku

Niewiele jest spraw budzących tyle emocji, co sprawy o podział majątku. Postępowania tego typu mają opinię spraw ciągnących się miesiącami, a nawet latami, a w rezultacie prowadzących do otwartych konfliktów. Nic dziwnego, że wiążą się z nimi ogromne emocje – w końcu często chodzi o spory majątek, w skład których wchodzą nieruchomości lub zaciągnięte wspólnie kredyty.

Jeżeli chodzi o wspólny majątek zasada obowiązująca w polskim prawie jest jedna – wszystko to, co zostało nabyte w czasie trwania związku małżeńskiego jest majątkiem wspólnym, natomiast to, co zostało nabyte przed zawarciem związku małżeńskiego stanowi majątek osobisty każdej ze stron. Sprawa wydawałaby się prosta, ale zwykle jest to jednak bardziej skomplikowane.

Bywa, że konieczne jest rozliczenie nakładów z majątku wspólnego na osobisty i odwrotnie, ustalić nierówne udziały w majątku wspólnym lub sprawdzić czy były małżonek nie marnotrawił pieniędzy. Podział majątku, często następujący tuż po burzliwym rozwodzie, nie należy do najprzyjemniejszych spraw, ale nie jest prawdą, że sprawy tego typu muszą ciągnąć się latami. Jako adwokat rozwodowy z wieloletnim doświadczeniem przeprowadzę Cię przez ten proces, tak byś odniósł jak najwięcej korzyści.

Pomogę Ci w sformułowaniu roszczeń, obraniu odpowiedniej strategii oraz w zgromadzeniu wiarygodnych dowodów. W tych delikatnych sprawach przydaje się pomoc doświadczonego adwokata od rozwodów. Nie bój się walczyć o swoje. W mojej kancelarii w Lublinie uzyskasz niezbędną wiedzę i wsparcie. Oferuję pełne zaangażowanie oraz indywidualne podejście do każdej sprawy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM