ADWOKAT ŁUKASZ LECYK
ROZWÓD, ALIMENTY, WŁADZA RODZICIELSKA

BLOG

Nie stawiasz się na wezwanie do Sądu? Możesz dostać grzywnę…

Dodano: 08.05.2018

Wedle ogólnej zasady, Sąd nie może „zmusić” strony (powód lub pozwany) do stawiennictwa na posiedzenie. Nie może też wymierzyć jej grzywny w przypadku gdyby się nie stawiła na wezwanie i nie usprawiedliwiła swojej nieobecności. W sprawach rozwodowych jest jednak inaczej.

więcej

Eksmisja podczas sprawy o rozwód. Da się!

Dodano: 25.04.2018

Zgodnie z przepisem art. 58 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jeżeli małżonkowie zajmują wspólne mieszkanie, sąd w wyroku rozwodowym orzeka także o sposobie korzystania z tego mieszkania przez czas wspólnego w nim zamieszkiwania rozwiedzionych małżonków. W wypadkach wyjątkowych, gdy jeden z małżonków swym rażąco nagannym postępowaniem…

więcej