ADWOKAT ŁUKASZ LECYK
ROZWÓD, ALIMENTY, WŁADZA RODZICIELSKA

ALIMENTY

Zarówno małżeństwo, jak i rozwód wpływa na sytuację finansową każdej ze stron – co do tego nie ma wątpliwości. W trakcie trwania związku małżonkowie gromadzą wspólny majątek, a utrzymanie rodziny niejednokrotnie spoczywa na barkach tylko jednej osoby. Instytucja obowiązku alimentacyjnego powstała po to, by zapewnić zaspokojenie podstawowych potrzeb nie tylko niepełnoletnim i uczącym się dzieciom, ale też małżonkowi, który nie pracuje zawodowo, ponieważ na przykład opiekuje się małoletnimi. Wbrew ogólnie panującym przekonaniom, alimenty można wywalczyć nie tylko po rozwodzie, ale także w czasie trwania małżeństwa, czy w okresie separacji. Alimenty na dziecko uzyskać można także wtedy, gdy małoletni nie jest „owocem” małżeństwa.

Jako adwokat rozwodowy z wieloletnim stażem mam świadomość jak trudne i delikatne są sprawy o alimenty. Kwestia alimentów czy to na dzieci, czy na byłego lub obecnego małżonka może prowadzić do eskalacji konfliktu. Przepisy mówią o dążeniu do porozumienia poprzez mediację, ale pokojowe rozwiązania nie zawsze są możliwe. Moim klientom zawsze doradzam metody działania adekwatne do ich obecnego położenia.

Każdą sprawę prowadzę kompleksowo, nie tylko doradzając czy reprezentując moich Klientów w sądzie, ale też pilnując wszelkich formalności i terminów, tak by Klienci mogli zająć się ważniejszymi dla nich sprawami w tym trudnym czasie. Prowadzę zarówno sprawy o uzyskanie alimentów na dzieci oraz na współmałżonka, jak i o ich podwyższenie oraz obniżenie. Wnoszę również pozwy o ustalenie, iż obowiązek alimentacyjny wygasł. Odwiedź moją kancelarię w Lublinie – wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji.

Prawnik bezpłatnie sporządza wnioski o wszczęcie egzekucji w sprawach o alimenty.

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM