ADWOKAT ŁUKASZ LECYK
ROZWÓD, ALIMENTY, WŁADZA RODZICIELSKA

PRAWO RODZINNE / WŁADZA RODZICIELSKA / KONTAKTY

Małżeństwa (ale również osoby w „wolnych związkach”), które posiadają dzieci, muszą uregulować wiele spraw, które dotyczą ich podopiecznych, nie tylko wtedy, gdy dochodzi do rozwodu, ale także w przypadku separacji czy konfliktów w związku. Najczęściej są to kwestie alimentów, władzy rodzicielskiej oraz ustalenia opieki nad małoletnimi. Każde z tych zagadnień może stanowić kwestię sporną, która prowadzi do jeszcze większego poróżnienia małżonków lub partnerów.

Najlepszym rozwiązaniem, do którego zachęcają sądy, jest wypracowanie porozumienia dotyczącego sprawowania władzy rodzicielskiej oraz utrzymywania kontaktów z dziećmi. Niestety, zdarza się, że dojście do porozumienia z różnych względów nie jest możliwe. W takich sytuacjach to sąd rozstrzyga odnośnie sprawowania władzy rodzicielskiej oraz opieki nad małoletnimi. Wtedy przydaje się pomoc, którą zaoferować może doświadczony adwokat.

Prawo rodzinne (Lublin – podobnie jak inne większe miasta – obfituje w sprawy z tego zakresu) to wbrew pozorom skomplikowana problematyka, która dla osoby nie mającej z nią styczności może wydać się bardzo trudna. Inaczej jawi się ona jednak prawnikowi wykonującemu zawód adwokata, który posiada nie tylko niezbędną wiedzę teoretyczną, ale także bogate doświadczenie wynikające z prowadzenia licznych spraw tego rodzaju przed sądem. Przepisy prawa rodzinnego są mi dobrze znane, a co istotniejsze – potrafię wcielać je w życie, mając na uwadze wyłącznie dobro moich klientów.

Niezależnie od sytuacji, w jakiej się znalazłeś/-aś, jestem w stanie Ci pomóc. Wspólnie poszukamy rozwiązań najbardziej korzystnych dla Twojej rodziny. Jako doświadczony adwokat, specjalizujący się w prawie rodzinnym, oferuję kompleksową pomoc w tym zakresie. Odwiedź moją kancelarię w Lublinie i zawalcz o swoją rodzinę.

SKONTAKTUJ SIĘ Z ADWOKATEM