BLOG ADWOKATA ŁUKASZA LECYKA O PRAWIE RODZINNYM
rozwód, alimenty, władza rodzicielska

5 rzeczy, których nie należy robić podczas rozwodu. Czego się wystrzegać?

Dodano: 15.04.2020

Rozwód to nie jest łatwy kawałek chleba. Wszędzie czekają na Ciebie pułapki. Dlatego w tych sprawach tak wiele osób prosi o pomoc adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym. Poniżej wskazuję 5 rzeczy, których nie należy robić podczas sprawy rozwodowej:

v Nie wykazuj wysokości wydatków na dzieci paragonami, większość Sądów nie honoruje paragonów jako dowodu. Na świstku, który otrzymujemy w sklepie nie ma naszych danych, a to rodzi pole do nadużyć (przedkładanie nieswoich paragonów). Załącz faktury VAT.

v Nie powołuj na świadków rodziców swojego małżonka. Wiele osób sądzi, że prawda obroni się sama. Z doświadczenia jednak wiem, że rodzice strony przeciwnej zawsze będę trzymać stronę swojego dziecka.

v Nie idź do Sądu sam, korzystaj z pomocy adwokata.

v Nie rezygnuj ze złożenia wniosku o udzielenie zabezpieczenia alimentów. Sprawy rozwodowe trwają długo. Jeśli nie złożysz ww. wniosku, będziesz pozbawiona/-ny alimentów przez wiele miesięcy…

v Nie obrzucaj małżonka błotem (w pismach czy w Sądzie), gdy wnosisz o rozwód za porozumieniem stron. Wystarczy, że wykażesz, że nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia. Po co „obsmarowywać” małżonka, gdy jest możliwe szybkie zamknięcie sprawy? Ty nic nie zyskasz, a możesz doprowadzić do eskalacji konfliktu. Sprawa będzie się ciągnęła latami.


Pytania odnośnie rozwodu? Nie wiesz jak postępować podczas sprawy rozwodowej? Skontaktuj się z kancelarią adwokacką (klik).

WSTECZ